Úvodní strana » Nejčastější témata » Cítím se vyhořele

Cítím se vyhořele

Pocit zoufalství, studu, bezmoci a absolutní psychické nebo fyzické vypětí. I to jsou příznaky syndromu vyhoření. Oficiální popis této nemoci, která byla v roce 2019 nově zařazena jako duševní nemoc, je důsledek nerovnováhy mezi profesním očekávání a profesní realitou. Neplatí to ale zdaleka jen pro manažery, vyhořet může učitel i rodič. Syndromu vyhoření předchází obvykle spousta fyzických i psychických projevů. Protože máme ale tendenci nenaslouchat svému tělu, impulsy málokdy vnímáme. A pak je pozdě.

Vyhoření přijde potichu ze dne na den. Co dělat, když tento stav přijde? Je potřeba si uvědomit, že každý z nás je zodpovědný za život takový, jaký ho žijeme. My sami jsme zodpovědní za to, co se v nás děje, jaké máme vztahy, jakou máme esenci života, a jaký máme vztah sami k sobě. Jedině my sami máme možnost náš život změnit.

Jak? V první řadě doporučujeme tyto zkušenosti sdílet s terapeutem, psychoterapeutem či psychologem. Prostřednictvím naší psychologické online poradny se můžete kdykoliv spojit s odborníkem. 

Pokud si chcete ujasnit své priority v oblasti práce, využijte naši kariérní psychodiagnostiku.  

Firmy Rezrevuj si terapii

Už jen krok k objednání 30 min online konzultace zdarma! Vyplňte prosím dotazník a my se vám obratem ozveme.

Ochrana osobních údajů*

Pole označená * jsou povinná.