Úvodní strana » Nejčastější témata » Neumím lidem odpustit

Neumím lidem odpustit

Jak odpustit ex-přítelkyni, matce, otci, nevěru, ublížení, lež? Všichni jsme se s těmito emocemi někdy setkali. Neumíme s nimi pracovat. Je to tak obrovské zranění, že to psychicky nedáváme. A ještě jim to odpustit? Proč? Jak? Ne, do toho se mi nechce. Nikdy jim to neodpustím! Nikdy! 

Poznáváte se? U odpouštění je potřeba si uvědomit jednu zásadní věc. Když někomu odpustíte, neulevíte jemu, ale vám. Pomůžete sami sobě. Prokazujete tím službu své vlastní duše, svému klidu, posilujete tím sami sebe a posíláte do sebe více lásky a harmonie. Jak se ale přestat trápit pro lidi, kteří se pravděpodobně netrápí pro vás? Uvědomme si, že odpustit neznamená prominout. Na křivdu nezapomeneme. Odpuštění pomůže nám samotným zvědomit si negativní pocity, prožít je a pustit je. Pamatujme si, že na vrchol hory nikdo nedošel po rovné cestě. 

Naši psychoterapeuti a psychologové vás naučí v problémech vidět příležitost posílit se a poučit se tak, aby se to nikdy neopakovalo. Spojte se s námi prostřednictví psychologické online poradny nebo napište svému psychoterapeutovi nebo psychologovi. Se zájmem se vám rádi budeme věnovat.  

Pokud si chcete ujasnit své priority v oblasti práce, využijte naši kariérní psychodiagnostiku.  

 

Firmy Rezrevuj si terapii

Už jen krok k objednání 30 min online konzultace zdarma! Vyplňte prosím dotazník a my se vám obratem ozveme.

Ochrana osobních údajů*

Pole označená * jsou povinná.